Universum - Alienspapercraft 3

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Universum

Modely / Models > Astro Racers

Vítejte na Astro Racers


Nejprve něco málo ze světa Astro Racerů a samotných závodů.


V ne příliš vzdálené budoucnosti se konají interplanetární závody jednomístných lodí
. Jejich piloti soutěží za sebe, své rodiny, firmy či rovnou celé státy.
Vítězství je skutečně opojné. Závodí se o planetární nerostné zdroje, životní prostor a možnost ovlivnit směr, jakým se bude lidstvo ubírat.
Může se tak stát, že rodina s nejrychlejším strojem může mít rázem moc nad nerostnými surovinami jednoho z měsíců Jupitera.

Výhra je rozdělena mezi prvních 50
závodníků, kde první získává vliv nad světovou scénou, nerostnými surovinami, expanzí do vesmíru, technologiemi. Poslední, tedy padesátý závodník získá například právo těžby nerostných surovin v určité lokalitě. Shrnuto a podtrženo, vítěz určuje směr jakým se lidstvo bude ubírat další dekádu než bude vyhlášen další závod. Je to elegantní způsob jak bezkonfliktně vyřešit spory...prostě závodit.

Jak lze závodit?

Je to jednoduché: Závodní stroj musí být pilotován pouze jedním člověkem takovým způsobem, že nebude synopticky ani jinak nervově spojen s letounem. Bude to starým způsobem. Stroj musí mít informační panel, kde budou všechny ukazatele a dostupné ovladače a pilot bude letoun ovládat pouze pomocí svých končetin.Platí zde pravidlo zaměnitelnosti, tedy zjednodušeně: Kdokoliv může závodní letoun ovládat, pokud do něj usedne

Samotný závodní letoun se pak musí vměstnat do krychle 20x20x20 metrů, což je jedna startovní kóje. Pohon, technologie i tvar letoun jsou libovolné.

 
 

Pojistkou proti úmrtí v průběhu závodu bývá takzvaný EEV systém, tedy jakési únikové plavidlo s podporou života zabudované do závodního letounu. Pokud toto nemáte, záleží jen a odolnosti vašeho letounu. EEV systém je hojně využíván, přesto není nutností. Piloti se účastní ze své svobodné vůle a jsou si vědomi všech rizik spojených se závodem, tedy i smrtí. Samozřejmě posádka i se strojem může kdykoliv odstoupit a není to považováno za zbabělost. Připomeňme že úmrtnost v závodu byla rapidně snížena a pohybuje se někde okolo 21% a 2/3 celkových nasazených strojů jde do recyklace.

Nejsou povoleny žádné zbraně.


Současné závody mají obsazeny již prvních 48 míst a další přihlášky stále přicházejí, ale přesto: Pokud jste rodina, firma, stát, nebo pouze jednotlivec, a máte závodní stroj s analogovým řízením vyhovující předpisům závodu , přihlaste se!
Ceny jsou více než lákavé.

 
 
Hledat / Search
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky