Mech D9 - Alienspapercraft 3

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Mech D9

Mechové - Bitevní Mech D9

Timto modelem otevírám takové mini okénko nazvané Mechové. Byla to první série , kerou jsem nabídl časopisu ABC. Žel bohu, byly vytvořeny pouze dva modely: Tento a Policejní mech T2. Obtížností, pohyblivými díly a rozsahem do 3 stran se nehodily do současné koncepce jednodušších modelů na méně stran. A proto, pokud jste nestihli ABC 19/2010 s tímto modelem, nezoufejte, je tady pro vás zdarma ke stažení.

 
Medailonek

Bitevní Mech D9. - Je produktem mimozemské technologie (ano, je to nám známá Inteligence zvaná ERA se seriálu Astro Racers) Mechanický voják nesoucí celou škálu zbraní a nástrojů. Na pravé paži má připevněný generátor kulového blesku , kdy spodní "zobák" zbraně emituje bleskovou kouli a vrchní "ližina" jí vrhá na nepřítele. Pravá paže je osazená jakousi "kolejnicovou" zbraní ,která zřejmě slouží jako generátor magnetického štítu nebo vrhače. Co s jistotou víme je , že obě zbraně jsou napájeny dvojící kanistrů naplněných gelovou směsí a v okruhu jsou zapojeny komponenty hodně podobné našim budícím cívkám. Ramena D9 nesou dva odpalovače inteligentních raket - každý po 8 kusech. Dále je robot opatřen rukám podobnými díly. Hlavová část obsahuje potřebné senzory a hmatové páčky pro komunikaci s různými systémy zabezpečení (např. vstupní matrice na dveřích , výstupní panel počítače apod.)  Dvojice mechanických nohou dodává tomuto drobečku na pohyblivosti. D9 je schopen dokonce i utíkat.
Z dalších technických dat jsou známi pouze vnější rozměry: výška 3m, šířka včetně gelových kanistrů 2.3m, hloubka 2.6m. Tento bitevní mech je vyhotoven v oranžovo-bílo-černém provedení , označený spoustou grafických symbolů  (ERA camo
).


Slovo autora


Předlohou a zároveň impulzem ke spáchání modelu se stal film Neila Blomkampa - Sektor 9 (District 9, 2009
) . Mechanický oblek jenž hrdina v závěru filmu používá byl prostě fenomenální. Nechal jsem se inspirovat jeho tvarem a vzniknul Mech s příhodným názvem D9. Složení barev pro texturu modelu je silně podobné tomu, jak ve filmu vypadají zbraně (ona oranžovo-černo-bílá kombinace). Vzhled hlavové části mecha D9 je odvozen z jiného, podstatně staršího snímku - Měsíční past (Moon Trap, 1989). To je to obligátní červeně svítící čidlo a hmatové páčky. Textura pro model byla patřičně "ušpiněna"
A "omlácena" aby povrch mecha dostal ten správný opoužívaný vzhled. Výsledný vzhled povrchu doplnují grafické značky v neznámém jazyce opět inspirované Sektorem 9. Na tento model navazuje v sérii Astro Racers
i D9-Racer , tedy závodní loď umělé inteligence, která tyto vojáky produkuje.O modelu


Papírový model samotný je poprvé koncipován jako pohyblivý, což bylo pro mě novou výzvou a zároveň jistým ztížením při stavbě.  Započítat všechny osy otáčení a přemýšlet jak a do jakých mezí bude model pohyblivý nebyl zrovna lehký úkol. Ale vše se nakonec podařilo a model je na světě. Nenechte se odradit počtem dílů ani rozsahem slepovačky. Model je postaven tak aby se dal lepit z relativně jednoduchých tvarů, které se na sebe jen vrství a vzniká konečný vzhled. Pokud vydržíte , odměnou vám bude plně pohyblivý sci-fi robotek.

Jan Rükr
 
Podrobnosti o archivu a modelu

Název: Mechové - Mech D9
Formát: PDF - 4listy (model rozsahu 2.25 listu)
Velikost:
3 473kb

Model obsahuje: 50 značených dílů
Obtížnost:

Menší díly. Oblé díly, pohyblivé součásti
Doporučeno držet se návodu a kreseb. Použití špejlí.
Tisk: Doporučeno tisknout na hlazenou čtvrtku gramáže 120~160g/m2

 
 
Hledat / Search
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky