Robinson - Alienspapercraft 3

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Robinson

Komplex Robinson

Před rokem (Říjen 2015) jsem byl požádán časopisem ABC o vytvoření dalšího seriálu modelů, který by tvořil ucelený projekt, podobně jako byly svého času úspěšné Astro Racery. Po nerealizovaném projektu WarBoti (něco jako šachové figurky s roboty) jsem měl v rukávu ještě jednu myšlenku o komplexu lodí složených do většího plavidla putující vesmírem po zničení domovského světa modrou hvězdou.

Idea

Projek se líbil a já dostal zelenou s tím, že komplex lodí výjde následující rok 2016. Stačilo jen vymyslet nosnou linku (příběh, který to vše vysvětlí), tvar lodí, jejich barvu, způsob, jak budou držet u sebe a asi 100 dalších věcí.
Obligátní věc se zadařila a od ledna 2016 začal v časopisu ABC vycháze komlpex Robinson.

Příběh robinsonu

Byla to soustava několika obydlených světů ve středu s nádherným bleděmodrým sluncem. Cestoval jsem zrovna R7 vnitroplanetární linkou k Vostacoru, když se s naší hvězdou něco stalo. Nevím, co přesně, ale naše slunce se proměnilo v modrý ohnivý opar roztahující svoje šlahouny do všech koutů viditelného prostoru. Světy, jeden po druhém v něm mizely zanechávajíc za sebou jen oranžovou stopu, jako když někdo  píše obrovskou neviditelnou tužkou.
Hněv se mísil se zoufalstvím a já propadal beznaději. Celá naše civilizace byla lusknutím prstu vymazána. Kapitán R sedmičky zamířil na vnější koridor naší soustavy v naději, že se podaří spojení i s dalšími přeživšími. Hlavně pryč od té namodralé skázy.
Nebudu to dále prodlužovat a povím vám o Robinsonu. Na orbitu posledního známého světa vnějšího koridoru  Terra-F s menší kolonií byl sformován náš komplex. Je to soubor osmi lodí tvořící unikátní soběstačný a životaschopný celek. Jako první je tu naše linka, tedy
REA Liner R7 číslo 561 napojená na strojírenskou loď Orca, srdce celého komplexu, pojící k sobě další unikátní celky. Na levoboku to je loď Beam Catcher s dalekodosahovými senzory a vysílači, na pravoboku pak Ion Rafinerie pro výrobu paliva a tankovací stanice obslužných modulů. Za Orcou jsou pak navázány dvě  loď s výkonnými motory. Jednou je  dálková linka Next Liner a druhá  Solar explorer s generátorem štítů. Na ocase Robinsonu je proti směru letu připevněna vlajková loď Opalia a vše korunuje nad námi připevněný luxusní křižník Neucomu s obrovskou zahradou a velitelským můstkem.
Už je to bezmála deset let , co se ne víc jak 2000 lidí rozhodlo hledat s tímto komplesem nový obyvatelný svět. Ze souborů dat z dalekonostných čidel a zbytků solárního archivu byla vybrána modrá planeta odpovídající našim parametrům v systému žlutého slunce ne příliš vzdálená od naší současné pozice. Odhaduji , že cesta na tu nejvyšší rychlost nám potrvá ještě dalších deset let, ale věřím, že našeho mového domova s
Robinsonem ve zdraví dosáhneme.

Jan Rükr
 
Hledat / Search
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky