Renovatio - Alienspapercraft 3

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Renovatio

Renovatio - Wallypower 118

Roku 2006 jsem se rozhodnul, že si postavím tu nádhernou jachtu z filmu Ostrov.Vývoj skončil někde u 80% a na dlouhá léta (2017) projekt spal. Dokonce jsem ho zahrnul do kostlivců, pro které jste mohli v sekci Ostatní / ankety hlasovat. Sice remastrovaná verze nemá mořskou hladinu ale jen stojánek, ale i díky časopisu ABC (5/2019) je loď na světě....a ke stažení.

 
Medailonek

Turbínová jachta RENOVATIO je moderní superjachta vybavená pěti motory.Dva diesel motory jsou pro standardní podmínky poklidné plavby do 10km/h a otáčení lodi v přístavu. TřI plynové turbíny o celkovém výkonu 17000 koní (12500kW) obstarávají plavbu po volném moři. Při plném výkonu dosahuje jachta rychlost až 70 uzlů, to je 129km/h a spotřeby 1 litr plynu za sekundu. Trup je z kompozitního sklolaminátu a palubní konstrukce z uhlíkových vláken. Loď nemá lodní šrouby, ale vektorovatelné vodní trysky,kterými proteče při plné zátěži 10 tun vody za sekundu. 6 ložnic,komfortní kuchyně a člun s jeřábem v podpalubí je samozřejmostí.
Slovo autora

Pro tentokrát popis lodi není uměleckou fikcí, ale opravdovými parametry opravdové lodi - turbínové monacké jachty Wallypower 118. Sice je to model roku 2005, to ale neubírá nic z její vekoleposti a unikátnosti. Wallypower 118 si zahrála i ve filmu právě pod názvem RENOVATIO a film se jmenoval Ostrov - Island (2005). Scifárna Michaela Baye...Vřele doporučuju :)

Jan Rükr
Podrobnosti o archivu a modelu

Název: Renovatio - Wallypower 118
Formát: PDF - 4listy
Velikost:
3 108kb

Model obsahuje: 33 + 10 značených dílů
Obtížnost:

Hodně tvarované díly. Obtížnější slepení hlavního trupu. Kónické díly.
Vyžaduje určitou přesnost. Doporučeno držet se návodu a kreseb.
Tisk: Doporučeno tisknout na hlazenou čtvrtku gramáže 100~120g/m2
Větší díly paluby lze podlepit další vrstvou papíru.

Výsledek ankety

Ikdyž z ankety vyšla loď Renovatio celkem neslavně
(5 hlasů), její realizaci vydatně pomohl časopis ABC.
Mínusem je, že podložka s otevřeným mořem se do remásteru lodě nedostala. 
 
Hledat / Search
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky